Organizowane od 2007 roku przez firmę PRB Consulting z Ostrowca Świętokrzyskiego konferencje „Baseny Polskie” zdążyły już na stałe zadomowić się w branży basenowej oraz zyskały uznanie polskich specjalistów, którzy z edycji na edycję zapoznają uczestników z tajnikami projektowania, zarządzania i eksploatacji pływalni. Spotkania te to doskonała okazja do poszerzenia wiedzy oraz nawiązania kontaktów z zarządcami obiektów, projektantami czy firmami działającymi w szeroko pojętej branży. Właśnie wiedza oraz konsultacje ze specjalistami mogą być bardzo przydatne zwłaszcza dla podmiotów, które mają w planach budowę basenu lecz nie mają w tej dziedzinie doświadczenia. Pozwala uniknąć błędów już na etapie projektowania czy obniżyć koszty samej inwestycji.

Do tej pory odbyło się dziewiętnaście edycji konferencji, która gościła w takich miejscach jak: Ostrowiec Świętokrzyski, Pisz, Lubliniec, Poznań, Warszawa, Polkowice, Łódź, ponownie Polkowice, Zabierzów k/Krakowa, Wągrowiec, Olsztyn, Uniejów, Kozienice, Kleszczów czy Tarnowo Podgórne, Lublin, Zakopane, Reda i Kalisz za każdym razem ciesząc się niesłabnącym zainteresowaniem.

Organizator konferencji firma PRB Consulting wychodząc naprzeciw aktualnym potrzebom przyszłych uczestników pragnie zaproponować aktywny udział w planowaniu programu konferencji. Każdy z nich może zaproponować temat, który powinien zostać poruszony w trakcie prelekcji. Jeśli tylko będzie to możliwe zostanie od włączony do programu zajęć.